Кому не мають права вручати повістки на вулиці: пояснення юриста
Наприклад, перед тим, як дати документ чоловікові, насамперед працівники військкомату мають з’ясувати особистість людини. Без цього вручення повістки – неможливе. Як пояснив юрист Ілля Шипко, якщо чоловікові понад 60 років і він не військовозобов’язаний, вручати йому повістку на вулиці немає потреби.
Також юрист додав, що під час отримання документа громадянин зобов’язаний поставити свій підпис. На порядку денному обов’язково має бути дата отримання.
Від отримання повістки можна відмовитись, але в цьому випадку слід складати акт відмови у присутності свідка. Крім того, підставами для відмови може стати те, що повістку вручають не за місцем реєстрації.
В останньому випадку представники ТЦК повідомляють, що ви перебуваєте на військовому обліку за місцем реєстрації або проживання. Якщо вам вручили повістку, з’явитесь в ТЦК і надасте необхідні документи про військовий облік в інших територіальних центрах комплектування.
Хто має право вручати повістку:
керівники місцевого самоврядування; керівники підприємств, установ та організацій;посадові особи Військового Комісаріату та Територіального центру комплектування;посадові особи ОСББ, ЖЕКу.Також на призовників чекають нові правила: представники військкомів отримають спеціальні камери, за допомогою яких зможуть фіксувати момент вручення або відмови від документа.
Зазначимо, що Верховна Рада продовжила на 90 днів дію мобілізації та воєнного стану.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать