Скандал із Шевченківською премією продовжується: голова комітету нагороди склав повноваження
За словами Макарова, його пропозиція натрапила на агресивне нерозуміння. Про це він заявив у себе у Facebook .
Макаров пояснив, що головою Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка виступив з ініціативою доповнити список номінацій преміями "За внесок у перемогу". За його словами, він виходив з того, що цього року комітет не вважав за можливе присудити нагороду у двох номінаціях, а з початку повномасштабної війни з’явилася величезна кількість мистецьких творів та культурних проектів, які робляться на ентузіазмі та наближають перемогу України.
Водночас він наголосив, що бажання віддати повагу тим художникам, які піднімають українську культуру на принципово новий рівень, наштовхнулося на агресивне нерозуміння.
"Багато шановних представників мистецької спільноти та небайдужі громадяни сприйняли цей крок як політичну спекуляцію, спроби влади призначити "своїх" висуванців або применшити вагу вже певних лауреатів. Мої спроби пояснити своє бачення, прокоментувати реальний хід подій і навіть виправдовуватися, навіть виправдовуватися, не було почуто. Активна частина суспільства переконана, що я виконую чиєсь замовлення, відпрацьовую, прогинаюсь тощо. Для мене це новий досвід, який я не хотів би пережити знову", – написав Макаров.
Крім того, він додав, що його ініціатива не знайшла підтримки серед членів Комітету з Національної премії, які вважають, що вона призведе до девальвації найвищої державної нагороди та підірве довіру до неї. Тому Макаров ухвалив рішення скласти повноваження голови комісії.
Шевченківська премія – це державна нагорода України у гуманітарній сфері, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва. Названа на честь українського поета та художника Тараса Григоровича Шевченка. Вона була започаткована 20 травня 1961-го і з того часу вручається щорічно.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили