Цілі країни можуть зникнути назавжди: яку катастрофу прогнозують в ООН

Глобальне потепління – одна з найбільших небезпек, і вчені-кліматологи давно б’ють на сполох, адже нинішніх дій недостатньо, щоб зупинити кризу планетарного масштабу. Чим загрожує танення льодовиків, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.
Льодовики постійно тануть, рівень моря підвищується – і невдовзі ми можемо на власні очі побачити повені неймовірних масштабів. Вони вплинуть на світову економіку та зруйнують інфраструктуру, не кажучи вже про багатотисячні жертви, які принесе з собою катастрофа.
Нещодавно генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що зникнути назавжди можуть не лише окремі регіони та міста, а й країни.
Він застеріг, що є ймовірність втрати великої кількості громад. Людство постало б перед проблемою нового, наймасштабнішого в історії, переселення народів. Деякі регіони повернуться до первісно-общинного ладу – з’явиться конкуренція за питну воду, їжу, ресурси, землю.
Гутерреш зазначив, що ситуація вивчається Комісією з міжнародного права. Країнам може загрожувати кліматична криза.
Всесвітня метеорологічна організація підрахувала, що температура у Світовому океані нагрівається неймовірними темпами. За останні 100 років температура піднялася більше, ніж за попередні 11 тисяч років. Танення льодовиків спричинить повені, затоплення і цунамі.
За прогнозами вчених, чотири країни можуть піти під воду. Китай, Індія, Пакистан та Перу – у найбільшій зоні ризику. Це може призвести до мільйонних людських жертв.
Людство має негайно вжити заходів щодо скорочення використання викопного палива – нафти, газу, вуглецю. Їх слід замінити чистими джерелами енергії, які можуть збільшити енергоефективність. І кожен може розпочати із себе. Наші щоденні рішення впливають майбутнє планети. Експерти підрахували: якщо люди хоч частково відмовляться від щоденних поїздок на авто та в рази знизять кількість авіаперельотів, перейдуть на зелену енергетику та змінять свої щоденні звички щодо вибору харчових продуктів, це може вберегти планету та сповільнити темпи глобального потепління.
У російському Омську "бавовна" після вибуху спалахнула потужна пожежа
Распечатать