Поїв копчену рибку. У Дніпрі чоловік потрапив до лікарні

Поїв копчену рибку. У Дніпрі чоловік потрапив до лікарні
Поїв копчену рибку. У Дніпрі чоловік потрапив до лікарні
У Дніпрі зафіксували перший цьогоріч випадок ботулізму. Держспоживслужба регіону повідомляє: місцевий житель купив копченого товстолобика на стихійному ринку у Самарському районі міста, повідомляє Дніпровська панорама.

Минулого року було зафіксовано 4 випадки хвороби. Три з них пов’язані із вживанням в’яленої риби, виготовленої в домашніх умовах. Її продавали на стихійних ринках.

Як стало відомо, мешканець Дніпра захворів після того, як з’їв копчену рибу, це був копчений товстолоб. Чоловік купив її на стихійному ринку на житловому масиві Придніпровська. .

Чоловік відчув себе погано, з гострим харчовим отруєнням його забрали до лікарні. Аналізи показали наявність ботулізму.

Що таке ботулізм

Ботулізм – це хвороба, що виникає у разі отруєння ботулотоксинами певних бактерій. Наслідки хвороби досить тяжкі. Захворювання характеризується ураженням вегетативної та центральної нервової системи. Копчена риба, в’ялене м’ясо, консерви – це можна назвати джерелами ботулотоксинов.

Ботулізм – важке харчове отруєння, спричинене вживанням продуктів, у яких накопичилися ботулотоксини. Зазвичай це рибні та м’ясні консерви, в’ялена риба та м’ясо. Серед основних симптомів: слабкість, головний біль, запаморочення, нудота.

Протягом кількох годин або 1-2 діб проявляються характерні для ботулізму симптоми ураження нервових центрів головного мозку: порушення зору, двоїння в очах, сітка перед очима, розширення зіниць, опущення повік, біль та труднощі під час руху очних яблук, порушення ковтання. Вилікуватися можна, якщо вчасно звернутися до лікаря.

У лікарні хворим на ботулізм дають протиботулінічну сироватку. Це єдиний ефективний метод.

Ботулізм: симптоми, причини хвороби

Заразитися ботулотоксинами можна, якщо вживати такі продукти:

нсервована риба;

консервоване м’ясо;

консервовані овочі та гриби (рідше);

сушена, в’ялена риба;

сушене, копчене, в’ялене м’ясо.

Найчастіше таке трапляється, якщо консерви зберігали чи транспортували без дотримання правильних умов. Також у консервах можуть розмножуватися бактерії, що викликають ботулізм, якщо продукти були погано вимиті перед консервацією. Недотримання умов в’ялення, сушіння м’яса чи риби – ще одна причина ботулізму.

Ботулізм має такі симптоми:

порушення близького зору (читати текст ви не можете, але предмети, розташовані далеко, вам видно);

у роті постійне відчуття сухості;

пропадає голос, важко говорити;

слабкість у м’язах, швидка стомлюваність;

запаморочення;

ураження травної системи (блювання, нудота), що переходять у стадію здуття живота чи запору;

ураження м’язів кінцівок, шиї.

Найчастіше перші симптоми виникають вже через 12-14 годин після отруєння, але в деяких випадках вони можуть виникнути раніше чи пізніше. Короткий період інкубації вказує на тяжкість хвороби.

У чому підступність ботулізму

Підступність ботулізму в тому, що заражені продукти ніяк не можна виявити: у них не змінюється смак або колір. А для лікування необхідно вчасно ввести в організм антитоксичну сироватку, якої у воєнний час просто не може бути. Тривала інтоксикація призводить до парезу кишечника, гострої дихальної недостатності, розладів вегетативної системи та навіть смерті.

Що робити, щоб не заразитися ботулізмом

З особливою обережністю слід вживати всі консерви та зимові заготівлі, навіть якщо ви готували їх самі. Також не забувайте, що не можна вживати в їжу:

продукти з роздутих банок;

м’ясо, рибу, овочі, якщо кришка банки здулася;

якщо зсередини щось витікає;

консерви, які були нещільно закриті;

продукти з дивовижним чи неприємним запахом.

Не варто також їсти заготівлі, приготовлені понад рік тому. Не слід купувати консерви чи домашні заготівлі на стихійних ринках. Намагайтеся не вживати копчене, в’ялене, сушене м’ясо або рибу. Особливо якщо ви сумніваєтеся у їхній якості.

Влада Туреччини ввела кримінальну відповідальність за "дезінформацію"

Читайте більше новин по темі:


Распечатать