ЗМІ: Пропозиція щодо “гібридного” трибуналу для Путіна не знайшла підтримки в ЄС
Про це повідомляє DPA .
27 січня у Стокгольмі відбулася зустріч міністрів юстиції ЄС, головною темою якої було створення міжнародного трибуналу та висунення звинувачень президенту Росії Володимиру Путіну. Сама Бербок нещодавно підтримала пропозицію про інший підхід, визнавши, що Путіну не можна спочатку пред’являти звинувачення.
Так, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі не має права розглядати злочин агресії проти України, вчинений політичним та військовим керівництвом Росії, оскільки РФ не визнає своєї відповідальності.
У зв’язку з цим у листопаді Єврокомісія представила дві альтернативи, як можна було б притягнути Москву до відповідальності за агресію. З одного боку, це можливість створення міжнародного суду. Другим варіантом був спеціальний суд, заснований на національному законодавстві України та укомплектований міжнародними суддями – так званий гібридний суд.
У середині січня Бербок підтримала другий варіант трибуналу. За її словами, Путіна, прем’єр-міністра Михайла Мішустіна та міністра закордонних справ Сергія Лаврова неможливо звинуватити через їхній імунітет.
“Якщо ви не зможете вирішити питання імунітетів, я не думаю, що цей трибунал буде безглуздим, але я думаю, що він стане менш актуальним”, – заявив міністр юстиції Бельгії Вінсент Ван Квікенборн.
Міністр фінансів Латвії Інесса Лібіна-Егнере заявила, що виступає від імені трьох країн Балтії, коли виступає за створення міжнародного трибуналу. Міністр Люксембургу Сем Тансон наголосила, що її країна не хоче гібридного суду. Таким чином, у п’ятницю Бербок отримала публічну підтримку свого шляху лише від Франції.
Розвідка Британії про перестановки в армії РФ: суттєва зміна підходу до війни
Читайте більше новин по темі:
Распечатать