Ризик потрапити під санкції: у Туреччині відмовилися від купівлі російської нафти, — Reuters

Ризик потрапити під санкції: у Туреччині відмовилися від купівлі російської нафти, — Reuters
Ризик потрапити під санкції: у Туреччині відмовилися від купівлі російської нафти, — Reuters
Найбільший у Туреччині нафтопереробний завод STAR зупинив експорт російської нафти.

Про це пише Reuters.

Завод, що належить азербайджанській групі SOCAR, у листопаді вдвічі скоротив закупівлю російської сировини. А на початку грудня 2022 року взагалі від них відмовився.

На думку інформатора, знайомого із ситуацією, з яким Reuters поговорили на правах анонімності, турецький нафтопереробний гігант боїться здійснювати будь-які угоди з РФ через ризик підпасти під санкції. У тому числі, і під вторинні.

Анонімний інформатор особливо наголосив на тому факті, що після 24 лютого (дати повномасштабного вторгнення ЗС РФ в Україну, — ред.) турецькі нафтопереробні компанії навпаки збільшили закупівлі російської нафти.

Але вже у листопаді нафтові російські потоки, що йшли до Туреччини, впали до найнижчого рівня з початку 2022 року.

Нафтовий ринок Росії: яка на ньому ситуація зараз

Росія, яка є другим за величиною виробником сирої нафти серед членів ОПЕК+, може втратити головний ринок збуту для своєї нафти після того, як 5 грудня країні-агресорові заборонили перевозити "чорне золото" морем до країн Європейського союзу.

У жовтні 2022 року, тобто за два місяці до ембарго, Росія видобувала понад 9,7 млн барелів нафти на день, поступаючись за цим показником лише Саудівській Аравії. Крім того, за даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), Росія є найбільшим у світі експортером нафти та нафтопродуктів.

Але після введення ембарго і стелі цін на нафту, в рамках якого країни G-7, Євросоюзу та Австралії зобов’язалися купувати російську нафту не дорожче за $60 за барель. Росія ризикує втратити як ринок для збуту, а й частину своїх доходів.

У Кремлі вже заявили, що не дотримуватимуться обмежень, і навіть готові скоротити видобуток нафти.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області

Читайте більше новин по темі:


Распечатать