"Безцільні метання в пошуках виходу": чим обернеться рокіровка російських "дегенералів" для України

"Безцільні метання в пошуках виходу": чим обернеться рокіровка російських "дегенералів" для України
"Безцільні метання в пошуках виходу": чим обернеться рокіровка російських "дегенералів" для України
Російський військовий злочинець генерал Суровікін протримався на посаді командувача угрупуванням військ РФ в Україні всього три місяці - розрахунок тих, хто підтримує агресію Росії на те, що "уже він переломить хід війни", не тільки не виправдався, а й викликав істерику від втечі окупантів з Херсона .

Тепер же "генерал Армагеддон", "в активі" якого звірства в Чечні, а також бомбардування Сирії та України, відправлений на зниження: він став заступником нового командувача окупаційних сил - начальника Генштабу ЗС РФ генерала Герасимова ("Муму"). Востаннє кілька тижнів тому розлючені нестачею снарядів "вагнерівці" відкрито надіслали матом.

Чого чекати Україні від рокірування "геніальних воєначальників" – читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Що сталося

11 січня російське міноборони несподівано повідомило про зміну командувача російської армії в Україні: місце Сергія Суровікіна зайняв начальник Генштабу Валерій Герасимов. А Суровікін опустився нижче – став його заступником. Було призначено ще два заступники: головнокомандувач Сухопутними військами Олег Салюков та заступник начальника Генштабу Олексій Кім.

За офіційною версією, озвученою російським МО, призначення пояснюються "підвищенням рівня керівництва спеціальною військовою операцією" і "розширенням масштабу завдань, що вирішуються в ході її проведення, необхідністю організації більш тісної взаємодії між видами і пологами військ збройних сил".

А ось неофіційних причин (версій) є кілька. Серед них:

удари по енергосистемі України не призвели до потрібного для агресора результату (повного колапсу);"перегрупування" російських військ більше нагадувало панічну втечу з лівобережжя Дніпра. Як результат – звільнення Херсона, єдиного обласного центру, якого майже за 11 місяців війни захопили окупанти. Це серйозно деморалізувало російських військовослужбовців;постійні проблеми з мобілізованими в зоні "СВО" та загибель кількох сотень їх у Макіївці;ну і, звичайно ж, "дебют "вагнерівців" у Соледарі та Бахмуті та приниження воєначальників "армією Пригожина".

Ганебні невдачі та боротьба за "доступ до тіла"

Цікаво, що підвищення Валерія Герасимова відбулося у той момент, коли він опинився в центрі інформаційної атаки, ініційованої засновником ПВК "Вагнер" Євгеном Пригожиним. Наприкінці грудня стався скандал: у Telegram-каналах з’явилося відео , в якому найманці-"вагнерівці" прямим текстом назвали начальника Генштабу "під**ом" та "чортом еб**ним".

Крім того, Герасимов став командувачем угруповання військ РФ в Україні наступного дня після того, як нове призначення отримав і колишній командувач угрупуванням "Центр" в Україні Олександр Лапін. Він також був об’єктом жорсткої критики з боку Пригожина та Кадирова за здачу Харківської області та інші "ганебні невдачі".

На думку британської розвідки , перестановки, які в середу відбулися у лавах вищого військового командування Росії, свідчать про те, що в Кремлі усвідомлюють, наскільки провально йде для них військова кампанія.

"Призначення начальника Генштабу командувачем театру військових дій є показником все більшої серйозності ситуації, перед якою стоїть Росія, та чітким визнанням того, що кампанія не відповідає стратегічним цілям Росії", – йдеться у повідомленні розвідки.

розвідка qudiqzuidztikhzrz

На її думку, сьогоднішні перестановки викличуть серйозне невдоволення в лавах ультранаціоналістів і "військоров", які звинувачували Герасимова у військових невдачах, тоді як відсторонений від командування угрупуванням Сергій Суровікін мав широку підтримку.

Ще одним чинником, який змусив Путіна зробити зміну командувача, могла стати різко зросла роль Пригожина та його запекле відстоювання "успіхів", яким він вважає так і не взятий Соледар. Проте після місяців стабільних поразок хоч якийсь поступ окупантів росіяни вже сприймають як "велику перемогу". Відповідно, почалася запекла бійка за "лаври".

Американський військовий експерт Foreign Policy Research Institute Роб Лі (Rob Lee) також вважає, що Суровікіна зменшили не через провали армії РФ. На думку аналітика, причини політичні, і вони викликані конфліктом між Суровікіним і Пригожиним з одного боку і російським Генштабом з іншого. На думку Лі, таким рокіровкою Кремль, ймовірно, намагається знизити роль і вплив ватажка "вагнерівців".

"Як командувач об’єднаного угрупування військ в Україні Суровікін ставав дуже впливовим і, ймовірно, міг розмовляти з Путіним, минаючи Шойгу і Герасимова", - вважає експерт. "Це також може бути частково відповіддю на зростання впливу та публічної ролі ПВК "Вагнер" у війні", - говорить Лі. Він нагадав, що Пригожин хвалив Суровікіна, але критикував найвище керівництво міноборони РФ.

Євген Пригожин Вагнер

Чим обернеться рокірування для України

У Росії її реакція на призначення була кардинально різною: від відвертої "зради" до надій на швидку "перемогу над нацистами". У Telegram-каналах окупантів щосили просується думка, що призначення Герасимова було зроблено з розрахунку на найближчий "великий наступ".

Проте в тому, що проведене рокіровка генералів може серйозно вплинути на перебіг війни в Україні, сумніваються як в Україні, так і в Росії.

"Вчора Лапін, сьогодні Герасимов і Суровікін. Всі ці пересадження тих самих людей з крісла в крісло, що вживаються в розпал бойових дій, говорять про що завгодно, але не про те, що "все йде за планом". Це більше нагадує безцільні. метання у пошуках виходу. Згадується знаменита ельцинська чехарда кінця 90-х", – вважає російський політолог-емігрант і колишній спічрайтер Путіна Аббас Галлямов.

’’Безцільні метання у пошуках виходу’’: чим обернеться рокірування російських ’’дегенералів’’ для України

Російський аналітик Анатолій Несміян взагалі порівняв "ефективність" армії РФ з гітлерівською.

"Проблема, проте, вже не в кадрах. Гітлер мав генералів - як на підбір. Але перед ними було поставлено нездійсненне завдання - перемогти у війні, до якої Німеччина була не готова і в якій у неї не було жодного шансу після провалу бліцкригу . Звідси і результат", - вважає Несміян.

Український військово-політичний експерт групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко переконаний , що від перестановки результат не зміниться, оскільки "усієї цієї зграї некомпетентних лампасників судилося так чи інакше стати генералами поразки".

На його думку, це більше позначиться на подіях усередині Росії: "У командування РОВ повертається стара дуб-дерево-команда, яка критично не змінить ситуацію в зоні бойових дій, а от на внутрішній арені і навіть трохи глибше можуть відбутися дуже неприємні зміни для луб’янківської" групи. І Суровікін - заступник, а Лапін знову при справі - це початок".

Як би там не було, найближчими місяцями ми побачимо результат рокування. Сьогодні ж можна з упевненістю сказати лише те, що Силам оборони України достеменно не важливо, хто очолює угруповання окупаційних військ – ворог буде знищений.

Олег Шевченко

Розвідка Британії про перестановки в армії РФ: суттєва зміна підходу до війни