ЄС погодився на кардинальний крок: як Росію позбавлять надприбутків за продаж газу
Як повідомляє Bloomberg , канцлер Німеччини Олаф Шольц виступав проти обмеження це на газ адміністративними методами. Європейський Союз погодився вжити низку надзвичайних заходів для подолання енергетичної кризи блоку, а Німеччина поступилася тиском з боку інших держав-членів, щоб прокласти шлях до тимчасової цінової межі цін на природний газ.
"Ми також надіслали чіткий сигнал ринку", - заявив президент Європейської ради Шарль Мішель на прес-конференції на початку п’ятниці. "Це означає, що ми готові діяти разом, що ми можемо працювати разом, і ми маємо сильну політичну волю. Я впевнений, що ефект буде дуже скоро".
Зустріч лідерів Європейського союзу в Європейській раді Олаф Шольц, 20 жовтня. Фотограф: Валерія Монджеллі/Bloomberg. Канцлер Німеччини Олаф Шольц прийшов на зустріч, рішуче виступаючи проти радикальніших інтервенцій на газовому ринку, навіть незважаючи на те, що більшість із 27 країн блоку домагалися політичного схвалення обмеження цін.
Після кількох годин інтенсивних переговорів лідери попросили виконавчий орган ЄС запропонувати "тимчасовий коридор динамічних цін на угоди з природним газом, щоб негайно обмежити випадки завищення цін на газ", йдеться у спільних висновках на саміті.
"Ми розробимо додатковий новий індекс, щоб краще відображати ситуацію з цінами на ЗПГ, а поки що ми створимо механізм корекції ринку, щоб обмежити випадки завищення цін на газ", - заявила на прес-конференції президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.
Країни, включаючи Францію, Італію та Польщу, докладали всіх зусиль, щоб обмежити вартість газу. Але прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте сказав, що "дуже важко уявити", що цінова стеля може бути готова протягом наступних кількох тижнів. "Нам справді потрібно зважити всі "за", "проти" та наслідки", - сказав він журналістам. "Якщо він не відповідатиме вимогам, наприклад, це також може призвести до підвищення базової ціни або відтоку газу з Європи".
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Распечатать