У Києві звільненого з полону військового судитимуть за підозрою в катуваннях побратимів

Про це пише “Судовий репортер”.
За словами очевидців, Бобилєв не тільки проявляв лояльність і допомагав працівникам “Калінінської виправної колонії” на тимчасово окупованій території Донеччини, а й сам долучався до побиття полонених українських захисників.
У підозрі Бобилєва чотири епізоди і пʼятеро потерпілих за період із вересня 2023 до січня 2024 року.
Так, 19 вересня 2023-го під приводом, що новоприбулий полонений не сказав про татуювання, працівники колонії змусили його роздягтися і побили. Помічник начальника зміни Андрій Кононенко та інспектор відділу безпеки Артем Карянов повели потерпілого в туалет. Бобилєв при цьому, нібито, за власною ініціативою приєднався до них. Полоненого повалили з ніг над унітазом. Бобилєв, начебто, утримував руки потерпілого за спиною з метою придушення можливого опору. А Карянов і Кононенко били чоловіка ногами по голові, опускаючи її безпосередньо в унітаз.
Крім того, Бобилєв, за версією слідства, брав участь у так званій «прийомці» полонених. Людей змушували повністю роздягтися, стати до стіни у «позі ластівки», після чого безпричинно били гумовими кийками. 30 жовтня 2023-го «прийомку» проводив оперуповноважений Дмитро Андрєєв. Після нього Бобилєв, нібито, завдав не менше трьох ударів гумовим кийком по сідницях потерпілого. А 18 січня 2024-го вдарив полоненого у груди ногою, взутою в черевик.
На етапі досудового слідства допитали близько 20 свідків. Потерпілі взяли участь у слідчих експериментах. Відбулися одночасні допити підозрюваного Бобилєва з потерпілими, під час яких останні продовжили наполягати на своїх поясненнях.
Під час особистого обшуку у Бобилєва вилучили мобільний телефон і зошит. У телефоні слідчі, начебто, виявили повідомлення і дзвінки на номер телефону російського мобільного оператора. У зошиті були записи з прізвищами, іменами та по батькові різних осіб, а також назва електронної скриньки і якийсь номер мобільного телефону.
На початку 2025-го заочно оголосили підозри співробітникам «Калінінської виправної колонії» Кононенку, Карянову і Андрєєву, які вважаються співучасниками Бобилєва. Останній же, будучи обміняний і затриманий, постане перед судом особисто.
Київський апеляційний суд вирішив, що справу слухатиме Печерський районний суд Києва, оскільки саме в цьому районі розташований Офіс генпрокурора, в якому затвердили і підписали обвинувальний акт.
Підготовче слухання відбулося 13 травня у судді Олега Білоцерківця. Захисник Євген Олійник брав участь по відеозвʼязку.
Ніхто з учасників не заперечував, щоби справу призначили до розгляду по суті у відкритому засіданні. Обвинувачений попросив, щоб його справу слухала колегія із трьох суддів.
Бобилєв вже понад пів року перебуває під вартою. Адвокат каже, що це необґрунтовано і надмірно суворо. При цьому наголошує, що Бобилєв все ще залишається військовослужбовцем України. Захисник клопотав про запобіжний захід, не повʼязаний із триманням під вартою, і говорив, що Бобилєв «може мати наміри продовжувати службу».
Щодо висунутого обвинувачення ні Бобилєв, ні його адвокат у суді ще не висловлювалися і тільки просили про більш мʼякий запобіжний захід.
Перед початком засідання Бобилєв сказав журналістові, що вину не визнає і поки що нічого більше прокоментувати не може. Адвокат повідомив, що підзахисний не визнавав вину і на досудовому слідстві і ця його позиція незмінна.
У разі доведення вини йому загрожує від 8 до 12 років позбавлення волі.