Як KTD Group Павла Єлізарова і Олександра Громика продає Міноборони китайські дрони під виглядом українських

Як KTD Group Павла Єлізарова і Олександра Громика продає Міноборони китайські дрони під виглядом українських
Як KTD Group Павла Єлізарова і Олександра Громика продає Міноборони китайські дрони під виглядом українських
Виявилося, що власник ТОВ "Скрінтек" Павло Єлізаров, який закуповує дрони у підсанкційного бізнесмена, має ще один цікавий корупційний випадок. До 2024 року він та його приятель Савік Шустер були власниками ТОВ "КТД Солар" (сонячна енергетика), що входила до KTD Group. Потім фірму продали Віталію Антонову, власнику ПАТ «Концерн Галнафтогаз» — мережі «ОККО».

Про це повідомляє Absolution.

Що цікаве для нас: фірма входила до складу KTD Group Олександра Громика, власника бренду техніки Saturn. Компанія ТОВ «КТД-Юпітер» анонсувала запуск виробництва безпілотників під марками Jupiter DEFIANT HUNTER, у 2023 році - плануючих боєприпасів Defiant «української розробки».

 dridiqxeidruzrz

В Україні ці дрони не збираються. Компанія публікує фотографії з китайських виробництв, зображення взяті з відкритих сайтів китайських компаній, що спеціалізуються на масовому виробництві електроніки та БПЛА. Defiant-GM5 / GM12 — “український” плануючий боєприпас цілком може бути Hatchet: Miniature Strike Munition від компанії Northrop Grumman Corporation. Він має ті самі лінії корпусу, геометрію та навіть таку ж саму демонстраційну візуалізацію на сайті. Це копія чужої розробки, перейменована для продажу на українському ринку, що не потребує розробки власних технологій і виробництва. Малоймовірно, що ТОВ «КТД-Юпітер» отримала право використовувати технології Northrop Grumman, не маючи юридичної адреси, власних виробничих цехів, працівників і без ліцензії на виробництво.

Defiant H1 - китайський YANGDA Sky Whale Heavy Lift Long Endurance Electric VTOL Drone. А DEFIANT HUNTER-4 - модель YFT-CZ70 від іншого китайського виробника Digital Eagle Technology.

DEFIANT HUNTER-1L — гордість українського виробника ТОВ «КТД-Юпітер». Разом із тим, він ідентичний OG-65 — дрону вертикального зльоту і посадки, який сертифікований і офіційно зареєстрований у Росії. Заявлено, що це розробка і виробництво компанії GloryAir (ГлориЭйр) в Росії. Фото російських, китайських і “українських” БПЛА такого типу — ідентичні. А якщо врахувати, що в рекламних буклетах БПЛА Jupiter часто цифри технічних показників різняться, то цілком напрошується висновок, що мова йде про закупівлю “з одного заводу” у Китаї. DEFIANT HUNTER-1L і російський OG-65 - це китайський YANGDA Sky Whale Max Electric Heavy Lift Long Endurance VTOL Drone.

GloryAir отримала офіційний сертифікат льотної придатності на використання БПЛА OG-65 у Російській Федерації. За GloryAir стоїть Олександр Путін, троюрідний брат Володимира Путіна, який має багаторічні бізнес-зв’язки з оборонними підприємствами РФ.

Його компанії безпосередньо працюють із Міністерством оборони РФ, ФСБ і держпідрядниками, і, цілком ймовірно, також закуповують базу для БПЛА OG-65 у Китаї, у того самого виробника, що й українське ТОВ «КТД-Юпітер».

На родича Громика, Юрія Журжу (чоловік сестри дружини) зареєстрована чеська компанія KTD iHome s.r.o.. На неї оформлюють контракти, що мають всі ознаки завищення вартості й фіктивних операцій. Ілюстративний приклад — контракт №0304—2023 між ТОВ «КТД-Юпітер» (Україна) та KTD iHome s.r.o. (Чехія). У квітні 2023 компанія закупила дрони Jupiter DEFIANT HUNTER-1 H1(B) та H1(BA) — повністю укомплектовані, з камерами, автопілотом, батареями та польовими тестуваннями — по 53 та 59 тис. доларів за одиницю відповідно.

У червні укладають новий контракт (копія якого є в розпорядженні редакції) — №1006-23, — за яким до України ввозять ті ж самі моделі, але в розібраному вигляді, без камер, без пультів, без ключових деталей, із ціною за одиницю понад $110 000. І це ще без урахування ПДВ, націнки в Україні та потенційних «втрат» на етапі розмитнення.

«КТД-Юпітер», українська частина KTD Group, перепаковує китайські БПЛА під бренд Jupiter DEFIANT HUNTER і продає на внутрішньому ринку як «власну розробку». Відтак, Міноборони та волонтери купують дрони, які по суті — коробки з недоукомплектованими деталями за ціною повноцінного БПЛА.

Масштабний збій у Telegram: користувачі по всьому світу скаржаться на проблеми з роботою месенджера


Распечатать