Трамп вимагає оплатити "військовий захист" Південної Кореї

Президент США Дональд Трамп повідомив про телефонну розмову з виконувачем обов’язків президента Південної Кореї Хан Док Су, під час якої обговорив питання торговельного балансу, тарифів, суднобудування, закупівлі американського зрідженого природного газу та фінансування військової присутності США в Південній Кореї. Про це глава Білого дому поінформував у Truth Social у вівторок, 8 квітня.
Трамп зазначив, що Південна Корея має значний торговельний профіцит із США, акцентувавши необхідність його зменшення. Він також повідомив, що Сеул планує відправити делегацію до Вашингтона для обговорення цих питань та можливого укладення взаємовигідної торговельної угоди.
Президент нагадав, що Південна Корея почала здійснювати виплати США за розміщення американських військових на своїй території ще під час його першої каденції, однак, за словами Трампа, його наступник Джо Байден "з невідомих причин" скасував цю угоду. Він наголосив на необхідності справедливого розподілу витрат на утримання американських військ у Південній Кореї, додавши, що Сеул повинен робити більший внесок у фінансування цієї присутності.
Говорячи про двосторонню торгівлю, Трамп зазначив, що є "висока ймовірність укладення вигідної угоди для обох країн". За його словами, делегація з Сеула наразі прямує до США для обговорення цього питання.
У свою чергу, агентство Yonhap із посиланням на канцелярію в.о. президента повідомило, що розмова тривала 28 хвилин і стала першою між лідерами двох країн від моменту вступу Трампа на посаду.
У відповідь на ці заяви, міністр торгівлі Південної Кореї Чон Ін-кьо повідомив, що уряд розглядає заходи для збільшення імпорту з США, зокрема закупівлю ЗПГ, з метою зменшення торговельного дисбалансу та пом’якшення впливу нових американських тарифів. Чон також зазначив, що Південна Корея планує провести переговори з представниками США для обговорення цих питань.
Раніше Хан Док Су заявляв, що Південна Корея застосує всі можливі заходи у відповідь на мита, запроваджені Сполученими Штатами.
Масштабний збій у Telegram: користувачі по всьому світу скаржаться на проблеми з роботою месенджера
Распечатать









