Ресурси НАТО можуть бути залучені для миротворчої місії в Україні - ЗМІ

Ресурси НАТО можуть бути залучені для миротворчої місії в Україні - ЗМІ
Ресурси НАТО можуть бути залучені для миротворчої місії в Україні - ЗМІ
Згідно з планами, які розробляє коаліція західних союзників Києва, ресурси НАТО можуть бути залучені у військову місію з гарантування мирної угоди в Україні.

Про це розповіли Financial Times п’ять посадовців, поінформованих про ці плани.

Як розповіли співрозмовники видання, згідно з однією з пропозицій, яка обговорюється на переговорах під керівництвом Франції і Великої Британії, структури командування і управління НАТО будуть використані для розгортання так званих сил стримування в Україні. Згідно з цією пропозицією, сили також використовуватимуть спільні можливості розвідки, спостереження і рекогносцировки Альянсу.

За словами посадовців, ця пропозиція є одним з багатьох варіантів, які обговорюються, і може бути змінена до остаточного узгодження.

Прихильники цієї ідеї розглядають участь НАТО як спосіб опосередковано залучити США до миротворчої місії і заручитися негласною підтримкою Вашингтона, оскільки президент Дональд Трамп відмовився брати безпосередню участь у будь-якій місії під проводом Європи, але військовий потенціал США в Європі є невід’ємною частиною всіх операцій НАТО.

Ці сили покликані гарантувати Україні підтримку Європи в разі припинення вогню з Росією і водночас стримувати Москву від нових нападів.

«Якщо ми збираємося розгорнути сили з десятків країн (в Україні), то НАТО - це дійсно єдиний варіант (командування і управління), який ми можемо використовувати», - сказав один з чиновників.

Під час «коаліційних» дискусій під керівництвом Парижа і Лондона за участю лідерів близько 30 країн ті неодноразово підкреслювали, що та чи інша форма «підтримки» з боку США має вирішальне значення для будь-якого розгортання миротворців. США не є членом коаліції.

Структури командування і управління НАТО та інші активи можуть бути використані для місій, що не входять до складу НАТО, в тому числі і для місій, що проводяться ЄС. Але це вимагає одностайного схвалення членів альянсу. НАТО також має в Європі власний парк літаків з системами дальнього радіолокаційного виявлення E-3 Awacs і літаків-дозаправників, які можуть знадобитися європейським військовим для тривалої або широкомасштабної місії в Україні.

У документі, опублікованому на початку цього тижня, Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS) дійшов висновку, що Велика Британія, Франція і їхні партнери зможуть зібрати і утримувати сили чисельністю від 10 до 25 тисяч осіб разом з військово-повітряними силами і військово-морською підтримкою. Однак аналітики вважають, що без американської розвідки вони наражалися б на більший ризик, і їхня здатність виявляти загрози знизилася б.

Масштабний збій у Telegram: користувачі по всьому світу скаржаться на проблеми з роботою месенджера


Распечатать