Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт про множинне громадянство
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram.
"За" проголосували 247 депутатів", - повідомив він.
За його словами, до другого читання парламентарі мають врахувати пропозиції і зауваження, зокрема Світового Конгресу Українців.
Нагадаємо, про перспективи запровадження множинного громадянства в Україні Зеленський заговорив ще під час своєї інавгураційної промови у травні 2019 року. Через пів року після набуття президентських повноважень глава держави подав відповідний законопроєкт №2590 до парламенту. В січні 2020 року проти цього документа виступило Головне науково-експертне управління парламенту через спробу регулювати юридичну норму, яка закріплена в Конституції, без змін до Основного закону України. Тож розгляд законопроєкту відклали.
І от 19 листопада Зеленський у залі Верховної ради презентував План внутрішньої стійкості України, де підтвердив намір впровадити множинне громадянство.
Зазначимо, що недоліки множинного громадянства для людини полягають у тому, що країна, в якій особа отримує другий паспорт, може зобов’язати проходити військову службу.
Також в особи можуть з’явитися нові цивільні зобов’язання. Наприклад, щоб користуватися системою охорони здоров’я, ймовірно, доведеться сплачувати відрахування до фонду соціального страхування кожної з країн.
Множинне громадянство здатне також закрити доступ до політичної кар’єри. У деяких державах біпатриди не мають права обіймати державні посади. Водночас у певних державах громадяни зобов’язані брати участь у політичному житті. Наприклад, у Туреччині та Єгипті за неявку на вибори загрожує штраф або кримінальне переслідування з можливістю ув’язнення.
В турецькому Ізмірі стався вибух: п’ятеро загиблих, десятки поранених
Распечатать