Жителя Херсонщини посадили на 8 років за колабораціонізм

Жителя Херсонщини посадили на 8 років за колабораціонізм
Жителя Херсонщини посадили на 8 років за колабораціонізм
Приморський районний суд міста Одеси визнав громадянина винним у колабораціонізмі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 12 лютого.

У період із 23 по 27 вересня 2022 року обвинувачений із бюлетенями обходив двори жителів селі Трифонівка Бериславського району Херсонської області, залучаючи їх до голосування на незаконному референдумі про приєднання до РФ.

У судовому засіданні чоловік вину визнав частково, кажучи, що діяв примусом та погодився на це, щоб зберегти життя собі та своїй дружині. Росіяни якимось чином дізнались, що вісім членів його родини воюють і почали погрожувати йому розправою. Сказали, що коли допоможе їм провести референдум то вони закриють очі на те, що його родичі воюють проти них.

Обвинувачений уточнив, що під час референдуму проголосувало 47 осіб, 30 з яких за приєднання до РФ, а інші проти. Також розповів, що росіяни пообіцяли йому 50 тисяч рублів, але він не проводив серед односельчан агітацію, тому його оштрафували на 10 тисяч рублів та мали виплатити 40 тисяч рублів, але, зрештою, обманули та не дали ні копійки. Чоловік пояснив, що чинив неправильно, але інакше не міг і просив суворо його не карати, не позбавляти волі.

Суд допитав десятеро свідків, з яких четверо запрошені стороною захисту. Показання ще трьох свідків огоголосили в судовому засіданні.

Люди підтверджували, що у двір заходили двоє односельців з урнами і пропонували голосувати. Коли хтось відмовлявся голосувати то обвинувачений сміявся і говорив, що все вже складено і є 80% документів, вибори відбудуться і без них. «Хоть ви ставте так чи ні, а буде по нашому, буде все, як же він казав, референдум проведеться положитєльно, незавісімо того як проголосували»,  йдеться у показаннях жительки села. Одна жінка пригадувала, що два сусіди-колаборанти приїхали на шикарному автомобілі з водієм та урною. Іноді їх виганяли з подвірʼя, тому згодом члени так званої виборчої комісії почали їздити в супроводі російського солдата з автоматом.

Дві жінки, допитані за клопотанням сторони захисту, пояснили, що під час окупації допомагали дружині обвинуваченого, яка є інвалідом та пересувається на візку. Остання їм розповіла, що росіяни викрали чоловіка і утримували його пʼять чи сім днів. Коли обвинуваченого відпустили, то свідок бачила ніби він був дуже заляканий і мав тілесні ушкодження, але де його утримували та куди возили не розповідав.

Один із сусідів підтвердив, що в обвинуваченого є чотири зяті і син, які з 2014-го воюють, а дочка волонтер.

Донька обвинуваченого повідомила суду, що російські військові погрожували батьку та примушували його брати участь у проведенні «референдуму». У вересні 2022 року вона у звʼязку з окупацією села мешкала в Кривому Розі. Від мачухи та сестри дізналася, що росіяни забрали кудись батька і утримували пʼять днів.

Суд критично поставився до версії обвинуваченого, що він співпрацював із окупантами під примусом, оскільки вважає, що це спростовується показаннями свідків, які підтвердили, що він особисто, без супроводу солдатів, приїздив до них з іще одним місцевим жителем. Його напарника в лютому 2024-го за колабораціонізм засудили до 7 років позбавлення волі.

Проаналізувавши показання обвинуваченого, суд дійшов однозначного висновку, що той діяв не під примусом. Чоловік особисто зазначив, що брав участь в організації незаконного референдуму, щоб отримати 50 тисяч рублів, які росіяни йому так і не виплатили. Така обставина, висловлена обвинуваченим добровільно в судовому засіданні, за участі його захисника, начебто, спростовує твердження про фізичний примус.

Свідки захисту, одна з яких є донькою обвинуваченого, як вважає суд, не надали обґрунтованих та доведених відомостей щодо примусу обвинуваченого, але підтвердили його участь в проведенні незаконного «голосування».

Чоловіка засудили до 8 років увʼязнення. Майже 2 роки він уже відбув, оскільки утримується під вартою з початку грудня 2022-го. У засудженого конфіскують житловий будинок, господарські будівлі та споруди у селі Трифонівка Херсонської області. Додатково йому забороняється на 10 років обіймати посади, повʼязані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади.

В турецькому Ізмірі стався вибух: п’ятеро загиблих, десятки поранених

Читайте більше новин по темі:


Распечатать