"Газпром" подав до російського суду позов до "Нафтогазу України"

"Газпром" подав до російського суду позов до "Нафтогазу України"
"Газпром" подав до російського суду позов до "Нафтогазу України"
Вуглеводневий монополіст країни-терористки РФ ПАТ "Газпром" подало до російського суду позов до НАК "Нафтогаз України" про заборону винесення рішення третейського суду.

Про це інформує російська пропагандистська агенція INTERFAX.RU

Як повідомляється в картотеці арбітражних судів, позов подано 18 грудня до Арбітражного суду Санкт-Петербурга та Ленінградської області.

У вересні 2022 року "Нафтогаз" розпочав новий арбітраж проти "Газпрому", вимагаючи кошти за послугу з організації транспортування природного газу територією України, які не були ним сплачені вчасно та в повному обсязі.

"Оператор ГТС України" оголосив форс-мажор прийому газу для транзиту через газовимірювальну станцію (ГІС) "Сохранівка" (однієї з двох точок входу до ГТС країни), оскільки нібито не може здійснювати оперативно-технологічний контроль за компресорною станцією "Новопськ". Маршрут через "Сохранівку" забезпечував транзит понад 30 млн м³ на добу.

При цьому українська сторона наполягає, що оплата, як і раніше, має здійснюватися, виходячи з розрахункового обсягу транспортування довгострокового договору на рівні 109 млн м³ за добу за правилом "качай або плати".

Російський концерн вважає, що немає підстав для форс-мажору, як немає і перешкод для продовження роботи в колишньому режимі.

Зі свого боку, глава "Газпрому" Олексій Міллер заявляв, що "Нафтогаз" під надуманими приводами є порушником контрактних зобов’язань перед "Газпромом". Це українська компанія відмовляється приймати російський газ у точці входу "Сохранівка", але при цьому вимагає оплату за його транзит.

"Газпром" неодноразово заявляв, що в умовах антиросійських санкцій і хвилі русофобії, що піднялася в Європі, він фактично втратив своє фундаментальне право на захист. Чи можна розраховувати на справедливий та неупереджений розгляд спору у Швейцарії, яка приєдналася до антиросійських санкцій? Чи може бути нейтральним право Швеції, яка прагне у НАТО? Це риторичні питання. У таких умовах "Газпром" вважає, що арбітражний розгляд нелегітимний, і брати участь у процесі безглуздо. Надумані спроби "Нафтогазу" продовжити цей розгляд свідчать про його неконструктивне ставлення до організації транзиту російського газу до Європи та загалом про вороже ставлення до Російської Федерації", – наголосив Міллер у своїй заяві у липні 2023 року.

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі

Читайте більше новин по темі:


Распечатать