Деякі офіційні особи на Заході обмірковують "грандіозні угоди" щодо припинення війни, - WSJ
"Вони хотіли б запропонувати Україні пряник - змиритися з фактичною втратою частини території в обмін на членство в НАТО чи Європейському союзі або обіцянки довгострокової військової та економічної допомоги", - йдеться у статті.
Таке прагнення виникає через проблеми у світовій економіці, невпевненість у тому, як довго західні виборці підтримуватимуть нинішній рівень допомоги Києву, і невіра в те, що Україна зможе повністю витіснити російські війська.
І хоча в Києві вже виступили проти такої угоди, "в приватному порядку багато західних офіційних осіб не думають, що США та їхні союзники можуть надати Києву самостійно визначати мету".
"Вони побоюються, що максималістські цілі України гарантують нескінченну війну", - пише видання. У її нинішньому вигляді війна Росії з Україною ризикує перетворитися на затяжну боротьбу, яка триватиме ще кілька років.
"Причина не тільки у тому, що фронтові бої — це повільна і втомлююча робота, але й у тому, що ні у кого з головних задіяних осіб немає політичних цілей, які були би одночасно зрозумілими та доступними", - пише WSJ.
Головна військова мета України - відновлення її територіальної цілісності - "представляється віддаленою перспективою, враховуючи обмеженість підтримки Заходу".
США та співрозмовники мають "плутанину цілей", оскільки з одного боку не хочуть допустити перемоги Росії, а з іншого - "побоюються витрат і ризиків, пов’язаних з тим, щоб допомогти Україні здобути повну перемогу". Ці ризики - пряма війна США з Москвою та застосування ядерної зброї.
Що ж до військових цілей Москви в Україні, то вони мінливі, і залежать від того, де зараз перебувають російські війська. При цьому Росія не відмовилася від своєї максимальної мети: відновити свою колишню сферу впливу і не дати таким країнам, як Україна, просуватися далі на Захід.
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Распечатать