В Україні залишилося менше 5% прихильників Сталіна, на території Росії – понад 60%

В Україні залишилося менше 5% прихильників Сталіна, на території Росії – понад 60%
В Україні залишилося менше 5% прихильників Сталіна, на території Росії – понад 60%
2023 року лише 4% українців позитивно ставляться до Сталіна, негативно - 61%. На території Росії ситуація зворотна.

Про це повідомляється в даних опитування КМІС .

Як зазначають соціологи, до Революції Гідності меншість населення (23%) мала позитивне ставлення до Сталіна. Хоча, водночас, негативне ставлення ще не домінувало (37%). До 2021 року ситуація суттєво не змінювалася, хоча загальний тренд був скоріше у бік зниження частки тих, хто позитивно ставиться до Сталіна.

Після повномасштабного вторгнення громадська думка населення кристалізувалася – влітку 2022 року 64% респондентів негативно ставилися до Сталіна, а частка тих, хто ставився позитивно, становила 5%. Станом на 2023 рік 61% респондентів негативно ставляться до Сталіна (певне зниження за рахунок зростання з 23% до 26% байдужих), позитивно – лише 4%.

В Україні залишилося менше 5% прихильників Сталіна, на території Росії – понад 60% qqkidetidqqiedzrz

Більшість жителів Росії – сталіністи

КМІС наводить дані "Левада-центру" про ставлення жителів Росії до Сталіна, де стрімко зростала прихильність до нього і зараз більшість мають позитивне відношення. На території Росії між 2012 та 2023 роками частка позитивно сприймаючих Сталіна зросла з 28% до 63%.

В Україні залишилося менше 5% прихильників Сталіна, на території Росії – понад 60%

Історична прірва

Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, ставлення до Сталіна - яскравий ціннісний маркер, який демонструє прірву між українцями та росіянами.

За його словами, російське суспільство виявилося морально деградованим, нездатним до здорової рефлексії та нездатним до критичного погляду під тиском пропаганди, що формувало позитивний імідж диктатора.

"Ми бачимо збереження позитивного ставлення до одного з найстрашніших і найжорстокіших тиранів в історії людства навіть серед молодих росіян. Не дивно тоді, що більшість росіян схвально ставляться до війни проти України та українців", - сказав він.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування 26 травня – 5 червня 2023 року серед 984 респондентів. Опитування не проводилося на території окупованого Росією Криму та Донбасу, а також із громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать