Клімкін: У НАТО зробили перший крок до гарантій безпеки України

Клімкін: У НАТО зробили перший крок до гарантій безпеки України
Клімкін: У НАТО зробили перший крок до гарантій безпеки України
Резолюція Сенату США, проєкт якої передбачає, що застосування ядерної зброї Росією проти України розглядатиметься як напад на НАТО, є одним із перших кроків надання нашій країні гарантій безпеки на кшталт тих, які отримали Фінляндія і Швеція як кандидати в Альянс. Такі ініціативи спровокував безпрецедентний ядерний шантаж глави Кремля Володимира Путіна.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю висловив міністр закордонних справ України у 2014-2019 роках Павло Клімкін. "Те, що Кремль сьогодні робить, – це насправді комплексний ядерний шантаж", – зауважив він.

За оцінками дипломата, Кремль "включив усі аспекти". "Це вперше у світовій історії, і я абсолютно не перебільшую, коли хтось намагається розкрутити лінію комплексного ядерного шантажу – і стосовно нас, і стосовно Заходу, і, до речі, стосовно не Заходу", – заявив він.

Клімкін зауважив, що країна-окупант Росія, на жаль, має безліч опцій для ядерного шантажу та реального застосування ядерного фактора. Зокрема, йдеться про небезпеку удару з території Білорусі, з території Росії, про підрив Запорізької АЕС чи її критичне руйнування, перерахував він.

У цьому контексті дипломат наголосив, що проєкт резолюції Сенату має вкрай велике значення насамперед у питанні надання Україні гарантій безпеки від блоку НАТО.

"Ця резолюція важлива як початок реальної політичної дискусії про гарантії безпеки. Оскільки в проєкті резолюції йдеться про те, що будь-яке застосування ядерної зброї щодо нас має розглядатися фактично як застосування ядерної зброї щодо Заходу. Тобто те, що отримали Фінляндія і Швеція на своєму шляху до НАТО, почало обговорюватися. У жодному разі я не кажу, що гарантії для України будуть у таких самих формулюваннях, але це вже політичний старт такої дискусії у Вашингтоні", – підсумував дипломат.

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили

Читайте більше новин по темі:


Распечатать