НБУ змінить правила для банків

Як повідомляє Нацбанк, новий обов’язковий резерв у національній валюті становитиме 20%, а за коштами в іноземній валюті – 30%. Водночас, норматив за депозитами населення з терміном погашення від 93 календарних днів не зміниться і за коштами в національній валюті складе 0%, а в іноземній – 10%.
"Відповідний крок спрямований на збереження дієвості механізму обов’язкових резервів та посилення ринкових стимулів для залучення банками термінових депозитів населення у гривні. Це, зокрема, сприятиме подальшому зростанню процентних ставок за строковими депозитами, а відповідно – посиленню захисту гривневих заощаджень громадян від інфляційного знецінення", – йдеться у поясненні НБУ.
Зазначимо, що в Україні частка гривневих депозитів українців залишається низькою (близько 30% у депозитному портфелі банків, тоді як до повномасштабної війни в середньому було 46%). Українці зберігають гроші на поточному рахунку – кошти не працюють на економіку та створюють додаткові ризики (якщо гроші почнуть різко виводити із банківської системи). Щоб виправити ситуацію, НБУ має змінити частину правил.
Є об’єктивні причини. Клієнти в період повномасштабної війни бояться закриття банків, ставки за терміновими гривневими депозитами залишаються низькими (нижче за рівень інфляції), немає впевненості, що курс гривні не продовжить суттєво знижуватися.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать